Nowy rok szkolny, nowe wyzwania!

kos_2725-1_0Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zarząd stowarzyszenia podjął kilka ważnych decyzji. Pierwszą z nich jest przedłużenie na rok umowy z dotychczasowym dyrektorem placówki Tomaszem Świderskim.
Od roku szkolnego 2017/2018 wprowadzona zostanie 4-letnia kadencja na to stanowisko poprzedzona postępowaniem konkursowym. (zobacz uchwały Zarządu – pdf)

W związku ze zmianami strukturalnymi wprowadzanymi przez MEN, dotyczącymi m.in. przywrócenia 8-klasowej Szkoły Podstawowej, potrzebna jest nowa wizja rozwoju placówki, która odpowiadałaby na nowe wyzwania jakie przed nią stoją.

Czytaj więcej

OGŁOSZENIE

Zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Iwięcino  odwołuje z dniem 03 sierpnia 2016 r. nabór kandydatów na wolne stanowisko pracy w Biurze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Iwięcino. Nabór na niniejsze stanowisko zostanie ponownie ogłoszony w drugiej połowie roku 2016.

POGODYNKA W IWIĘCINIE

IMG_5241Mamy to … !!! Długie starania opłaciły się… !!! Od dzisiaj w Iwięcinie mamy własną, nową pogodynkę. Każdy zainteresowany otrzyma informacje o temperaturze, wietrze, ciśnieniu, promieniowaniu UV, wilgotności, punkcie rosy i jeszcze mnóstwo innych danych …

Czytaj więcej

Powstaje biuro stowarzyszenia

biuroPo prawie dziesięciu latach działalności Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Iwięcino powstanie jego biuro, które mieścić się będzie w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych im. Aleksandra Doby w Iwięcinie. Osoba wyłoniona w wyniku naboru na to stanowisko zajmować się będzie obsługą Biura Stowarzyszenia w zakresie określonym statutem organizacji  i jednocześnie prowadzeniem spraw kadrowych, administracyjnych oraz sekretariatu Zespołu Placówek Oświatowych (ZPO) im. Aleksandra Doby w Iwięcinie.

Czytaj więcej

W Iwięcinie jak na Dzikim Zachodzie

_DSC0505 (Copy)25 czerwca 2016 r. już trzeci raz obchodziliśmy w Iwięcinie Noc Świętojańską. Tym razem motywem przewodnim był Dziki Zachód a zabawa odbywała się w konwencji western pikniku. Były występy dzieci ze szkoły, gry i zabawy oraz obfity bufet z menu rodem z prerii. Nad wszystkim czuwał szeryf  ze swoimi ludźmi czyli Tomasz Świderski – dyrektor szkoły. Stoiska z jadłem oraz część  artystyczną przygotowali pracownicy szkoły. Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja dopisała, byli gości z pobliskich wiosek oraz nasi mieszkańcy.

Czytaj więcej

Natalia Stefańska w gronie najlepszych uczniów gminy

stefanska_iwiecinoW dniu 22 czerwca 2016r. w sali posiedzeń Urzędu Gminy i Miasta w Sianowie odbyło się spotkanie najlepszych absolwentów sianowskich szkół z Panem Maciejem Berlickim Burmistrzem Gminy Miasta Sianów. W obecności rodziców uczniów, wychowawców i dyrektorów szkół Pan Burmistrz wspólnie z zastępcą Panem Marcinem Posmykiem wręczyli uczniom Listy gratulacyjne oraz Nagrody Burmistrza za najlepsze wyniki w nauce, za aktywność w życiu szkoły i gminy.

Czytaj więcej

Ekologiczna ścieżka edukacyjna

IMG_4987Przy Zespole Palcówek Oświatowych im. Aleksandra Doby w Iwięcinie powstaje unikatowa ekologiczna ścieżka edukacyjna. Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie spełniają się nasze marzenia. Szkoła w Iwięcinie (prowadzona przez Stowarzyszanie na Rzecz Rozwoju Wsi Iwięcino) położona jest na działce o numerze 296 o powierzchni 1,2ha. Na terenie tym rosną leszczyny, dziki bez, jeżyny, porzeczki, borówki, tarnina, agrest, dęby, klony, brzozy, lipy, akacje.

Czytaj więcej

POMÓŻCIE NAM … byśmy w naszej szkole byli bezpieczni !!!

zbiorkaSzanowni Państwo! W imieniu Dzieci i Młodzieży uczęszczających do Zespołu Placówek Oświatowych im. Aleksandra Doby w Iwięcinie ośmielam się prosić Państwa o pomoc by „Nasze Miejsce”, w którym Dzieci uczą się i bawią było dla nich bezpieczne i przyjazne. Szkoła w Iwięcinie we wrześniu 2015 r. obchodziła swoją siedemdziesiątą rocznicę realizacji zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych.

Czytaj więcej

MY IWIĘCINO W BITWIE O ZAPAŁKĘ

DSC_0944 (Copy)11 czerwca o godz. 16:00 na sianowskim stadionie odbyły się zmagania sołectw. Tak jak w poprzednich latach nie zabrakło przedstawicieli naszej wsi w składzie: Kołodziejczak Magdalena, której powierzyliśmy rolę kapitana drużyny , przygotowaniach i zawodach dzielnie wpierali ją : Madej Agnieszka, Kołodziejczak Jarosław, Gabrysiak Adrian, Dębowski Wiktor i Babiński Seweryn.

Nie brakło oczywiście wsparcia naszej Pani sołtys – Grażynki Gabrysiak w asyście kibiców Iwięcina, a także naszych znajomych z Koszalina. Pełni optymizmu, dobrego humoru i oczywiście bojowego nastawienia, ubrani w koszulki z napisem Iwięcino stanęliśmy ramię w ramię gotowi podjąć wyzwanie do walki o punkty i zwycięstwo. Po krótkiej przemowie władz Sianowa – Burmistrza Macieja Berlickiego, który życzył nam dobrej zabawy i współzawodnictwa w duchu fair play – zaczęło się.

Czytaj więcej